Eco

Ofertę ECO kierujemy do Klientów, dla których czynniki EKOLOGICZNE  i  EKONOMICZNE  mają priorytetowe znaczenie.

EKOLOGICZNIE – CO ZNACZY EKOLOGICZNIE SPRZATAĆ?

Wychodząc naprzeciw Klientom, dla których duże znaczenie ma dbanie o środowisko naturalne, proponujemy ekologiczne rozwiązania przy świadczeniu usług porządkowych. Moda na EKOLOGIĘ oraz świadomość potrzeby ochrony środowiska naturalnego wyzwala w nas chęć poszukiwania preparatów i środków czyszczących, które jednocześnie są ekologiczne, a zarazem skuteczne.

Ekologiczne środki chemiczne

Firma ECO GLOBAL POLSKA doskonale orientuje się na rynku eko – środków i posiada w swojej ofercie usługę ekologicznego sprzątania.

Stosowane przez nas środki chemiczne szczególnie polecane są  firmom stawiającym na ekologię , dla alergików oraz tam, gdzie są biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Stosujemy  do utrzymania czystości artykuły z międzynarodowym certyfikatem  Ecolabel, posiadające belgijski symbol EcoGarantie, jak również Der BlaueEngel (Błękitny Anioł) –  jeden z najstarszych, funkcjonujących znaków ekologicznych.

eco1.jpg
eco2
eco3

„Ecolabel”  to certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską ponad dwudziestu kategoriom różnych wyrobów. Europejski znak ekologiczny na wyrobach wskazuje, że są one mniej szkodliwe dla środowiska niż podobne wyroby w ciągu całego cyklu życia wyrobu, ponieważ spełniają opublikowane kryteria środowiskowe uzgodnione przez państwa członkowskie UE w porozumieniu z zainteresowanymi stronami (w tym z przedstawicielami przemysłu, konsumentów, organizacji środowiskowych, handlu i władz publicznych).

Ekologiczne środki czystości produkowane są na bazie naturalnych surowców roślinnych, a także bezpiecznych surowców mineralnych. W swoim składzie nie zawierają takich substancji jak: wybielacze, fosforany, konserwanty, barwniki, czy syntetyczne środki zapachowe. Takie środki są szczególnie polecane dla alergików, nie zawierają bowiem substancji uczulających.

Szeroki wybór produktów ekologicznych pozwala na czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni zaczynając od preparatów do kuchni i łazienki na preparatach do podłóg, kanalizacji i odkamieniania kończąc. Z kolei tradycyjny odświeżacz z powodzeniem można zastąpić olejkami eterycznymi.

Środki ekologiczne choć trochę droższe niż tradycyjne preparaty pozbawione są szkodliwych substancji, a także są bio–degradowalne. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że środki te stają się coraz bardziej popularne.

Stosujemy środki chemiczne firm:

Tenzi,Buzil, Sonett, Voigt, Sollux OrganicClean, Eco Bris, Frosch i In.

Warto stosować ekologiczne środki czyszczące, które ulegają biodegradacji i nie są szkodliwe dla środowiska

Ekologia jest w modzie

 

Eco Global Polska

Ekologiczne środki higieniczne

Proponowane przez nas środki higieniczne wykonane są z makulatury.

Na przeciw kolorowym, pachnącym i mięciutkim papierom toaletowym, proponujemy środki higieniczne wykonane w 100% z makulatury, bo tylko takie są  ekologiczne. I co ważne nie są one śnieżno-białe (bo to też chemiczny proces wybielania) tylko szare.Proponujemy również  papier toaletowy w 100% biodegradowalny, gdyż wykonany w pełni  z naturalnych surowców

Do kolorowego papieru toaletowego dodawane są różne substancje chemiczne takie jak: hydrosulfit, barwniki, talk, substancje zapachowe – które mają właściwości alergizujące, wywołujące podrażnienia. Dodatkowym atutem przemawiającym za makulaturowym, szarym papierem jest ochrona lasów.

Ekologiczny sprzęt

Firma ECO GLOBAL POLSKA dysponuje odkurzaczami  na parę firmy GHIBLI, które są o wiele bardziej ekologiczne niż te tradycyjne.

Doradzimy Państwu w doborze podajników łazienkowych, gdyż te z ręcznikami na roli samodozujące (lub nie) są wydajniejsze od standardowych typu ZZ. Dzięki temu zużycie ręczników jest mniejsze. A jak wiadomo zminimalizowanie ilości odpadów ma wpływ na ekologię.

Ekologiczne artykuły do sprzątania

Stosujemy ekologiczne ścierki i gąbki firm: ECO FORCE, SODASAN

Ekologiczne odśnieżanie

Najbardziej ekologicznym sposobem odśnieżania jest usuwanie śniegu wyłącznie w sposób mechaniczny, czyli bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych rozpuszczających lód i śnieg.

Posypywanie dróg solą niesie ze sobą wiele skutków ubocznych.  Sól jest niebezpieczna dla roślin. Sprawia, że tracą możliwość pobierania wody z gruntu i w efekcie obumierają. Ponadto przenika do wód i zaburza tym samym naturalną równowagę ekosystemu. Proponujemy inne rozwiązania. Coraz częściej Klienci decydują się na bardziej ekologiczne metody walki ze śniegiem i oblodzonymi chodnikami, na rzecz innych, bardziej przyjaznych środowisku środków. Wzorując się na Skandynawach dbają o ekologię i posypują drogi piachem, szutrem lub żwirem.

Możliwe jest również stosowanie chlorku wapnia. Jego zaletą jest to, że nie powoduje korozji w takim stopniu jak chlorek sodu.

Ekonomicznie
czyli tanio, ale zawsze solidnie

7 kroków do oszczędzania

1. Decydując się na firmę sprzątającą ECO GLOBAL POLSKA oszczędzasz na kosztach kadrowych serwisu sprzątającego, kadry nadzorującej i pracownika magazynu.

2. Firma sprzątająca ECO GLOBAL POLSKA dostarczy Ci profesjonalne środki chemiczne i higieniczne, dzięki temu oszczędzisz na kosztach magazynowych i kosztach transportu.

3. Firma sprzątająca ECO GLOBAL POLSKA zapewni Ci sprzęt do sprzątania oraz profesjonalne maszyny czyszczące, dzięki czemu zaoszczędzisz ogromne koszty zakupu z tym związane oraz koszty serwisu i napraw.

4. Firma sprzątającą ECO GLOBAL POLSKA, posiada wykwalifikowaną, przeszkoloną kadrę –  oszczędzasz więc na kosztownym szkoleniu swoich pracowników.

5. Pracownik ECO GLOBAL POLSKA dostosuje do Twoich oczekiwań skuteczne środki chemiczne oraz ekonomiczny pakiet środków higienicznych.

6. Wybierając kompleksowy pakiet usług świadczonych przez ECO GLOBAL POLSKA  oszczędzasz na kosztach jednostkowych usług.

7. Abyś mógł zaoszczędzić na zakupie ręczników papierowych, firma ECO GOBAL POLSKA pomoże Ci w doborze podajników na ręczniki.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zadzwoń

510 284 239

Wyślij e-mail

biuro@ecoglobalpolska.pl

Napisz do nas

Eco Global Polska Sp. z o.o.
ul. Wilcza 31/ 1A
00-544 Warszawa